YÖNETİM KURULUMUZ;

 

Mustafa Akkalay - Yönetim Kurulu Başkanı

1967 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İzmir’de tamamlayan Akkalay, 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Bölümünü bitirdi. 1967 yılında kurulan şirketi ikinci kuşak olarak 1990 yılında devraldı. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Mutlu Peksaygılı  - Yönetim Kurulu Başkanvekili

1975 yılında İzmir’de doğdu. Otomotiv sektörüne 1999 yılında aile şirketi Oto Saygılı’da başladı. 2001 yılında yine aile şirketi olan toptan mağazası Canlı Otomotiv’e geçti. 2005 yılından bu yana Canlı Otomotiv’in Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

Osman Ayhan Varolan - Yönetim Kurulu Başkanvekili

1965 yılında Denizli’de doğdu. Vapa Otomotiv Ltd. Şti.  VRLA Dış Tic. Ltd .Şti. ve Varolan Oto. Ltd. Şti. Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

 

 

Nail Erakın - Yönetim Kurulu Başkanvekili

1959 yılında İzmir’de doğdu. 1971 yılında iş hayatına atılan Erakın, 1988 yılında kardeşi Metin Erakın ile birlikte Oto Rulman Ltd. Şti.’ni kurdu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Mehmet Torun - Genel Sekreter

1981 yılında Konya’da doğdu. 2007 yılından bu yana aile şirketi olan Mühendis Otomotiv Yedek Parça şirketinde işletme müdürü olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

Erkan Uz - Genel Sekreter Yardımcısı

1980 yılında İzmir’de doğdu. Aile şirketi olan Oto Uz’un ikinci kuşak yöneticisi ve işletme müdürü olarak faaliyetlerini sürdüren Uz, lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini ise Yaşar Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamlamıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Fadıl Kılınç - Sayman

1971 yılında İzmir’de doğdu. Oto İrem firmasını ilk olarak 1995 yılında 3. Sanayi sitesinde açan Fadıl Kılınç, Bornova Oto Tamirciler Odası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Botso Ar-Ge’de de iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Erdem Gülüş - Yönetim Kurulu Üyesi

1972 yılında İzmir’de doğdu. 1994 yılında kardeşleri ile kurmuş olduğu aile şirketi olan NurPar Oto Yedek Parça Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti. ile ticari hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet Deligöz - Yönetim Kurulu Üyesi

1988 yılında İzmir’de doğdu. İzmir Ekonomi Üniversitesi Medya ve İletişim Bölümü’nden mezun oldu. Deligöz Otomotiv Genel Müdürü olarak görevini sürdüren Mehmet Deligöz, aynı zamanda Kordon Yengeç Restaurant’ın da işletmecisidir.

 

 

Serhat Çakmak - Yönetim Kurulu Üyesi

1982 yılında İzmir’de doğdu. 1961 yılında dedesi tarafından kurulan aile şirketi olan Çakmak Otomotiv Ltd. Şti. ve aile şirketinin iştiraki olan Pompasan A.Ş. ile ticari hayatına devam etmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

Batuhan Bekiroğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

1990 yılında İzmir’de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ne devam ediyor. 2008 yılından beri Otomar Otomobilcilik Tic. Ltd. Şti’de işletme müdürü olarak görev yapıyor.

 

 

M. Fatih Odabaşılar - Yönetim Kurulu Üyesi

1977 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında babası tarafından kurulmuş olan aile şirketini iki kardeşiyle birlikte yönetmektedir. Altay Otomotiv A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Evli ve  üç çocuk babasıdır.

 

 

Mehmet Karakuş - Yönetim Kurulu Üyesi

1966 yılında İzmir’de doğdu. 1992 yılında ortaklarıyla Metapar şirketini kurdu. 2016 yılında Atak Taşıt A.Ş. ile ortaklık kurdu. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

 

Çağlar Tenekeci - Yönetim Kurulu Üyesi

1981 yılında İzmir’de doğdu. Celal Bayar Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Özolgun Otomotiv Genel Müdürü olarak görev yapan Tenekeci, evli ve bir çocuk babasıdır.

 

 

 

Tuncer Kesoğlu - Yönetim Kurulu Üyesi

1968 yılında İzmir’de doğdu. 1982 yılında çırak olarak girdiği otomotiv sektöründe 1995 yılıında Tuncer Ticaret’i kurarak iş hayatına toptan yedek parça satışı ile devam etmiş, 2000 yılında ise firmasını Kesoğlu Otomotiv olarak büyütmüştür. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 


Çalışma Komiteleri

Üyelik Geliştirme ve Üye İlişkileri Komitesi, Mehmet Karakuş

Basın Yayın ve Sosyal Medya Komitesi, Erkan Uz

Fuarlar Organizasyon Pazarlama ve İş Geliştirme Komitesi, Mehmet Deligöz

Mali İşler Komitesi, Fadıl Kılınç

Dernek Projeleri Yürütme Komitesi, Mutlu Peksaygılı

 

EGOD Yönetim Kurulu görev dağılımı

Mustafa Akkalay (Başkan)

Mutlu Peksaygılı (Başkanvekili),

Osman Ayhan Varolan (Başkanvekili)

Nail Erakın (Başkanvekili)

Mehmet Torun (Genel Sekreter)

Erkan Uz (Genel Sekreter Yardımcısı)

Fadıl Kılınç (Sayman)

Erdem Gülüş (Yönetim Kurulu Üyesi)

Serhat Çakmak (Yönetim Kurulu Üyesi)

Mehmet Deligöz (Yönetim Kurulu Üyesi)

M. Fatih Odabaşılar (Yönetim Kurulu Üyesi)

Mehmet Karakuş (Yönetim Kurulu Üyesi)

Çağlar Tenekeci (Yönetim Kurulu Üyesi)

Tuncer Kesoğlu (Yönetim Kurulu Üyesi)

Batuhan Bekiroğlu (Yönetim Kurulu Üyesi)

 

 

 

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56