YÖNETİM KURULUMUZ;

Mustafa İDUĞ - Yönetim Kurulu Başkanı

İzmir’de doğdu.  Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Programını bitiren İduğ, Yaşar Üniversitesi İşletme üzerine yüksek lisansını tamamladı. Yaşar Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon Programı üzerine de doktora yapan İduğ, 1982 yılında İduğ Yedek Parça San.Tic. Ltd. Şti. ile ticarete başladı. 1994 yılında İduğ petrol firması ile sektörde büyüme göstererek BP Madeni Yağlarının Ege Bölge Distribütörlüğü’nü aldı. 2005 yılında İzair şirketine ortak olan İduğ, Cumhuriyet Halk Partisi’nde Meclis ve Encümen üyeliği yaptı. EGOD Yönetim Kurulu Başkanlığı yapan İduğ, İZTO, TOBB gibi kuruluşlarda  da üyelik görevini yürüttü. Mustafa İduğ, halen İzmir Kalkınma Koordinasyon Kurulu üyeliği ve BASİFED Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevine de devam etmektedir.
 

Mustafa AKKALAY - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1967 yılında İzmir’de doğdu. İlk, orta ve Lise öğrenimini İzmir’de tamamlayan Akkalay, 1988 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Bölümü, 1967 yılında kurulan şirketi ikinci kuşak olarak 1990 yılında devraldı. İZSİAD üyesi olup, evli ve iki kız çocuğu sahibi. Orta derecede İngilizce bilmektedir.
 

Adnan GÜNEY  - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1956 yılında Bitlis’te doğdu. İlköğretim Bitlis’te, orta ve lise eğitimini Batman’da, üniversite eğitimini Dicle Üniversitesi Petrol Meslek Yüksek Okulu’nda tamamladı. 1976 yılında babasından aile şirketi devralan Güney, işlerine 1979 yılında Batman’da devam etmiştir. 1979’da İzmir’de toptan olarak işe başlayan Güney, İzmir Ticaret Odası’nda çeşitli görevlerde bulunmuş olup, EGOD Kurucu Üyesi ve Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Güney, orta derecede İngilizce bilmektedir.

 

Kasım GÜNDÜZ - Yönetim Kurulu Başkan Vekili

09 Temmuz 1966 yılında Ankara’da doğdu. İşletme Fakültesi mezunu olan Gündüz, 1985’den itibaren kurucusu olduğu oto yedek parça satışı ve servis hizmeti veren Gündüz Otomotiv’de görev yapmaktadır. İzmir Ticaret Odası’nda 53. Otomotiv Komitesi Başkanı olan Gündüz, aynı zamanda, EGOD Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Birinci Sanayi Sitesi Derneği Kurucu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalışmaktadır. Gündüz, evli, bir kız ve bir erkek evlat sahibidir.
 

Mutlu PEKSAYGILI - Genel Sekreter

1975 yılında İzmir’de doğdu. Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nün ardından, 9 Eylül Üniversitesi İşletme ve 2008 yılında Açıköğretim Fakültesi Dış Ticaret Bölümünü bitirdi. Yaşar Üniversitesinde İşletme Yüksek Lisansını 2013 yılında tamamlayan Peksaygılı, otomotiv sektörüne 1999 yılında aile şirketi Oto Saygılı’da başladı. 2001 yılında yine aile şirketi olan toptan mağazası Canlı Otomotiv’e geçti. 2005 yılından bu yana Canlı Otomotiv’in Genel Müdürlüğü görevini üstlenmektedir. Ege Otomotivciler Derneği (EGOD) 2015 yılı yönetiminde Genel Sekreter, Otomotiv Yenileme Pazarı Geliştirme Derneği (OYPG) 2015 yılı yönetiminde Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır. Evli ve 1 çocuk babası olup, İzmir Karşıyaka’da ikamet etmektedir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

Ahmet HASÇOLAKLAR - Genel Sekreter Yardımcısı

1972 yılında İzmir’de doğdu. Açıköğretim lisesinde eğitimine devam eden Hasçolaklar, Hasçolaklar Otomotiv Ford Grubu Yedek Parça Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Hasçolaklar , Sigorta ve inşaat sektörlerinde de faaliyet göstermektedir. Rodoslar Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Ahmet Hasçolaklar, İzmir Ticaret Odası 57. Servisler Komite Başkanı’dır. Hasçolaklar evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Mehmet TORUN - Sayman

1981 yılında Konya’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Batı Dilleri ve Edebiyatları Bölümü, Rus Dili ve Edebiyatı ana bilim dalında 2004 yılında tamamladı. 2006 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Dış Ticaret eğitimini tamamladıktan sonra, eğitim hayatına Yaşar Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü İşletme Mühendisliği Yüksek Lisansı programıyla devam etti. 2007 yılından bu yana aile şirketi olan Mühendis Otomotiv Yedek Parça şirketinde işletme müdürü olarak görev yapmaktadır. 2007 yılından bu yana EGOD üyesi olan E. Mehmet Torun, iki dönemdir yönetim kurulu üyesidir ve son dönemde sayman olarak görev yapmaktadır. İyi derecede İngilizce ve Rusça bilmektedir.

 

Erkan UZ - Yönetim Kurulu Üyesi 

1980 yılında İzmir'de doğan Erkan UZ, 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Lisansüstü eğitimini  Yaşar Üniversitesi’nde “İşletme Mühendisliği Yüksek Lisans” programınında tamamlayan Uz, çocukluktan beri oto yedek parçalarına olan ilgisinden dolayı otomotiv sektöründe çalışma kararı almıştır. Aile şirketi olan Oto Uz’da ve otomotiv sektöründe aktif olarak görev yapan Uz, halen şirketinin ikinci kuşak yöneticisi olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Erkan Uz, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Osman VAROLAN - Yönetim Kurulu Üyesi   

1965 yılında Denizli’de doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Varolan, 1996 yılından bu yana Vapa Otomotiv Ltd. Şti. adı altında Çelik Akü ve Petronas Madeni Yağlar distribütörlüğüne yine sektörüde 2011 yılında VRLA Dış Tic. Ltd .Şti. firması ile Türkiye genelinde UPS.-Motosiklet-Solar, E. Bike akülerinin ithalatını yapmıştır. Varolan Oto. Ltd. Şti. adı altında 2015 yılında Mutlu Akü Ankara Bölge Distribütörlüğü başlamış olan Varolan, EGOD Yönetim Kurulu Üyesi olup evli ve üç çocuk babasıdır.

 

Fadıl KILINÇ - Yönetim Kurulu Üyesi

1971 yılında İzmir’de doğdu. Lise öğrenimi Suphi Koyuncu Anadolu Lisesi’nden 1986 yılında tamamlayan Kılınç, Oto İrem firmasını ilk olarak 1995 yılında 3. Sanayi sitesinde açmıştır. Bornova Oto Tamirciler Odası’nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve BOTSO AR-GE’de de iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. 2011 yılında ilk şubesini Çiğli Ata Sanayi Sitesi’nde açan Kılınç, evli ve iki çocuk babasıdır.

  

Bahadır ÜNAL - Yönetim Kurulu Üyesi

1981 yılında İzmir’de doğdu. 1999 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olan Ünal, 2004’te de Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitirdikten sonra yüksek lisansını Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MIS (Yönetim Bilişim Sistemleri) alanında yaptı. İkinci kuşak olarak Alipar Otomotiv Grup şirketlerinde görev yapmaktadır.

 

Erdem GÜLÜŞ - Yönetim Kurulu Üyesi 

1972 yılında İzmir de doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği’nden 1995 yılında mezun oldu. 1994 yılında kardeşleri ile kurmuş olduğu aile şirketi olan NUR-PAR Oto Yedek Parça Sanayi ve Ticaret LTD. ŞTİ ile ticari hayatına devam etmektedir. Evli ve 2 kız çocuk babasıdır.

 

Himmet DEMİR - Yönetim Kurulu Üyesi

1961 yılında Gümüşhane’de doğdu. İlk, ve orta öğrenimlerini Gümüşhane’de tamamlayan Demir, 1982 yılında 2. Sanayi’de Özdemirler Otomotiv şirketini kurdu. Ardından, Özdemirler Sigorta olarak sektöre devam eden Demir, Himmet Demir İnşaat, Özdemirler İnşaat olarak farklı sektörlerde de kendini göstermiştir. 1992 yılından bu yana Kia Yetkili Satıcısı ve Servisi olan Özdemirler Otomotiv’in sahibi olan Himmet Demir EGOD Yönetim Kurulu Üyesi olup evli ve dört çocuk babasıdır.

 

Deniz ÖZÇAKIRLAR - Yönetim Kurulu Üyesi

1986 yılında İzmir’de doğdu. Özel Türk Koleji mezunu Özçakırlar, üniversite öğrenimini de Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İngilizce Endüstri Mühendisliği’nde tamamlayarak Özrenotek Otomotiv Sanayi yönetimine geçmiştir. İyi derecede İngilizce bilen Deniz Özçakırlar evlidir

 

Emre KAZCIOĞLU - Yönetim Kurulu Üyesi 

20 Şubat 1984 tarihinde İzmir’de doğdu. İlköğrenimini Kütahya’nın Simav ilçesinde tamamlayan Kazcıoğlu, lise öğrenimini de İzmir’de yaptı. Ardından Celal Bayar Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olan Kazcıoğlu, dış ticaret uzmanlığı sertifikasına sahiptir. Kazcıoğlu halen aile şirketlerinde çeşitli görevlerde bulunmaktadır. Kazcıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 


 

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56