Hakkımızda,

İzmir'de 1995 yılında İsmail Kazcıoğlu, Sezai Çakmak, Suat Özdağ, Mustafa Uz, Avni Peksaygılı, Abdurrahman Balcılar, Halil Şahin, Kenan Altınuşak, Adnan Güney, Erdal Kumral, Muzaffer Azrak, Cemalettin Tekgezen, Selami Özpoyraz, Ömer Kaplan, Hüseyin Ünal, Mustafa İduğ başta olmak üzere önde gelen otomotivcilerin kurduğu Ege Otomotiv Derneği, (EGOD) 20 yıldır her geçen gün gelişmesine ve büyümesine devam etmektedir.

 20 yıl içinde Ege Bölgesinde otomotiv sektörünün sorunlarının çözümü ve gelişmesi için projeler üreten EGOD, yeni dönemde de aynı şekilde yoluna devam etmeyi hedeflemektedir.

Derneğimiz, otomotiv sektörümüzün sorunlarım anlatan, duyuran hiçbir kurum olmamasından doğan ihtiyaç neticesinde kurulmuştur. Kurumsallaşmasını tamamlayarak, sektörümüzün sorunlarına derinlemesine irdelemekte ve çözümler üretmektedir. Son dönemde üniversitelerle işbirliği yaparak akademisyenler nezdinde yapılan piyasa araştırmalarını bir dosya haline getirerek yasa koyucu mercilerle paylaşılmıştır. Sağlık ve akaryakıt alanında faaliyet gösteren kurumlarla yaptığımız karşılıklı anlaşmalarla üyelerimize avantaj sağlanmıştır. İzmir'de otomotiv fuarı düzenleyerek, otomotiv zirvelerine ev sahipliği yapmıştır.

Misyon

EGOD Otomotiv sektörünün bilimsel, çağdaş, inovatif, stratejik ve sürdürülebilir kılarak, sektörün var olan sorunlarına akılcı çözümler üreterek faydalı olabilecek gelişmeleri desteklemekte ve bu konulardan faaliyet yaratmayı sağlamaktır.

Vizyon

EGOD Otomotiv sektörünün ekonomik ve yasal güvencesi olmak ve onları her türlü ulusal ve uluslar arası platformlarda temsil etmek.

 

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56