EGOD’da Nöbet Değişimi

EGOD’un Yeni Başkanı Mustafa Akkalay

Geçtiğimiz günlerde 22. yılını kutlayan Ege Otomotiv Derneği’nde (EGOD), genel kurul heyecanı yaşandı. Genel kurul sonucunda derneğin 12 yıllık başkanı Mustafa İduğ, görevi Mustafa Akkalay’a devretti.

EGOD’un 2. Sanayi Sitesi içerisinde yer alan dernek merkezinde gerçekleştirilen genel kurula, sektörün önde gelen temsilcileri katıldı. Atatürk ve tüm şehitlerin manevi huzurlarında saygı duruşunda bulunulmasıyla başlayan genel kurulun divan başkanlığını ise Poyraz Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz üstlendi.

“İduğ büyük hizmetlerde bulundu”

Genel kurulda açılış konuşmasını da gerçekleştiren Selami Özpoyraz, “Bugün ‘Ben EGOD üyesiyim’ cümlesini gurur duyarak kuruyor ve hemen dikkate alınıyoruz. Bunda geçmiş dönem başkanlarımızın ve Mustafa İduğ’un payı çok büyük. Herkesin bu konuda çok emeği var. Yerli otomobil konusunda İzmir’e bir yatırım çekebilirsek bu güzel gelişim sürecini taçlandırmış olacağımıza inanıyorum” dedi.

EGOD’a yerli otomobil daveti

Özpoyraz’ın ardından söz alan EGOD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ ise, “EGOD ailesi içerisinde olmak çok büyük bir onur. Böyle bir derneğe 12 yıl yönetim kurulu başkanlığı yapmak büyük bir gurur vesilesi. Bana bu gururu yaşattığınız için çok teşekkür ederim. Biz 12 yıl boyunca İzmir’de sektörümüzün gelişmesi için çaba sarf ettik. Bursa ve Marmara Bölgesi’nde yoğunlaşan otomotiv sektöründe İzmir’in de hak ettiği değeri görmesi gerektiğini savunduk. Yerli otomobilin İzmir’de yapılması için elimizden gelen her şeyi yaptık. Çalışmalarımız sonucunda Cumhurbaşkanımız ve TOBB’dan yerli otomobil konusunda görüşlerimizi iletmek üzere davet aldık” diye konuştu.

Akkalay: “Bu bir nöbet değişimi”

Konuşmaların ardından yeni yönetimin belirlenmesi için oylamaya geçilen genel kurulda, tek liste ile yarışa katılan Mustafa Akkalay oybirliğiyle EGOD’un yeni yönetim kurulu başkanı seçildi. Başkan olarak yaptığı ilk konuşmasında derneğe emek veren herkese teşekkürlerini ileten Akkalay, “Bugüne kadar çok kıymetli büyüklerimizin hizmet verdiği bu dernek, inanıyorum ki uzun yıllar daha büyük bir başarıyla çalışmalarını sürdürecektir. Ben de bugüne kadar derneğin çeşitli kademelerinde yönetimlerde yer alarak hizmetlerde bulundum. Bugün de başkanlık görevi bana nasip oldu. Bu bir nöbet değişimidir. Biz de zamanı gelince bu nöbeti genç arkadaşlarımıza devredeceğimizin bilinciyle, önemli olanın EGOD ve otomotiv sektörünün çıkarları olduğunu unutmadan hizmetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yeni Başkan Mustafa Akkalay’ı ilk tebrik eden selefi Mustafa İduğ olurken, dernek üyeleri daha sonra hep birlikte fotoğraf çekilerek “yeni dönemde, hep birlikte güçlüyüz” mesajı verdiler.

EGOD’un yeni yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Mustafa Akkalay

Nail Erakın

Mutlu Peksaygılı

Osman Ayhan Varolan

Mehmet Torun

Erkan Uz

Fadıl Kılınç

Erdem Gülüş

Serhat Çakmak

Mehmet Deligöz

M. Fatih Odabaşılar

Mehmet Karakuş

Çağlar Tenekeci

Tuncer Kesoğlu

Batuhan Bekiroğlu

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56