Kasım 2016 yönetim kurulu toplantımız, yönetim kurulu üyemiz Sayın Osman Ayhan Varolan’ın yeni hizmete açtığı merkez binasında gerçekleştirildi. Danışma Kurulu Üyeleri’nin de yer aldığı toplantıya Bornova Sosyal Yaşam ve Kent Kültürünü Yaşatma Derneği (BOYAD) Başkanı Hasan Yerakar ile Enriko Aliberti Bölge Müdürü Suat Özdağ da katıldı. 

Toplantının açılış konuşmasını yapan EGOD Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa İduğ, tüccarların 2016 yılını kendi çapında ekonomik önlemler alarak geçirdiğini, özellikle yılın ikinci yarısını kayıpsız atlatabilenlerin başarılı sayılabileceğini kaydetti.

Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Başkanı Mustafa İduğ, Türkiye Cumhuriyeti’nin 93 yıllık tarihinde eşi benzeri görülmemiş olayların yaşandığı bir dönemden geçtiğini, ülkede Mart ayından bu yana gerçekleşen elim olayların iş adamlarını ekonomide temkinli olmaya ittiğini belirterek firmalara kendi finans departmanlarında erken uyarı sistemleri kurmalarını tavsiye etti.

 

 

Proks Belgelendirme firmasının satış pazarlama sorumlusu Zelal Karaoğlu da toplantıda verdikleri "Sistem Belgelendirme Hizmetleri", "Eğitim Hizmetleri" ve "Proje Yazılım Hizmetleri" konularında bir sunum yaptı. Sunumun ardından kendisinden Proks Belgelendirme şirketinin EGOD üyelerine verecekleri eğitim hizmetlerinde gerekli kolaylıkların yapılacağının sözü alındı. Sunuma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Proks Belgelendirme Sunum

 

 

Gündeme ilişkin piyasa değerlendirmesi yapan Enriko Aliberti Bölge Müdürü Suat Özdağ ise 2016 yılında ticari araçlardaki uygulanan ÖTV indirimiyle birlikte 1 milyon adet barajını aşabileceğiz gibi görünüyor. 2017 zor bir yıl gibi görünse de tüm çevreler kendi tedbirlerini alırsa otomotiv sektörü yara almadan bir yıl geçirebilir. 2017’de farklı ÖTV uygulamasına geçileceği ve yükseleceği söyleniyor. Bu da ÖTV artışından etkilenmek istemeyen kullanıcılar sıfır araç alımını hızlandırdı. Bu da 2016’nın son günlerinde piyasayı canlandırdı” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56