Sayın Üyemiz,

 

21.10.2016 tarihli Milliyet Gazetesi'nde Murat Şahin'in "Eko Bakış" adlı köşesinde; İzmir Yeni Fuar Alanı'nda kapılarını ziyaretçilerine açan "İzmir Otoshow 2016 Otomobil Ticari Araçlar, Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı"  ile ilgili köşe yazısını ve haberin detaylarını aşağıda bilgilerinize sunarız.

 

Haberin Detayları İçin Tıklayınız...

 

Otomotivcilere "Sürpriz" Fuar!

İzmir'de bugüne kadar başta kitap fuarı olmak üzere birçok başarılı organizasyona ev sahipliği yapan TÜYAP, Fuar İzmir'de düzenlediği İzmir Otoshow 2016 Otomobil Ticari Araçlar, Motosiklet ve Aksesuarları Fuarı ile otomotiv sektörünün temsilcilerine bile sürpriz yaptı.

 

Salı günü sessiz sedasız kapılarını açan Fuar'dan birkaç markanın gazetelere verdiği ilanlar dışında kimsenin haberi olmadı. Üyeleri, fuara katılımcı ve ziyaretçi olarak gelecek olan Ege Otomotiv Derneği'nin (EGOD) yönetimine bile son dakika haber verildi. Bu nedenle de haklı olarak gerekli desteği alamayan Fuar, Yeni Fuar alanının sadece 1 holünü doldurabildi. İlk günde bile Fuar sakinliği ile dikkat çekti.

 

Fuar bir de Ayakkabı Fuarı ile çakışınca, sonuç hem sektörüne yakışmayan hem de İzmir'e hiçbir fayda sağlamayan bir organizasyona dönüştü. TÜYAP internet sitesinde Fuar ile ilgili olarak 'Sadece İzmir ve yakın bölgenin değil Türkiye'nin en önemli otomotiv fuarlarından biri konumunda olacak' iddiasına rağmen sonuç hiç de öyle olmadı.

 

Bu konuda umarım başta TÜYAP olmak üzere bu fuarda imzası bulunan kurumlar üzerine düşeni yaparlar ve bundan sonraki dönemde hem otomotiv sektörüne hem de İzmir'e yakışan dolu dolu bir fuarı hayata geçirirler.

21.10.2016 Milliyet Ege - Murat Şahin - Eko Bakış

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56