İŞ DÜNYASINDAN SİYASİLERE TERÖRÜ ÇÖZÜN ÇAĞRISI

İzmir İş Dünyası temsilcileri Ankara'da 5 ay içinde 172 kişinin öldüğü üçüncü terör saldırısının gerçeklestirilmesinin ardından, terörü bir kez daha lanetlerken, güvenlik zafiyetinin ortadan kaldırılması gerektiğini ifade ettiler. Hükümetin öncelikli olarak güvenliği sağlaması gerektiğini belirten İş Dünyası Temsilcileri, sürekli patlayan bombalar yüzünden ülkede huzurun kalmadığını, ne yazık ki patlamaların da önüne geçilemediğine vurguladılar. TBMM'nin olağanüstü toplantıya çağrılması gerektiğini, siyasilerin her şeyi bir kenara bırakarak bu konuya odaklanmaktan başka çarelerinin olmadığını anlatan İs dünyası, ülkeyi ateş çemberine çevirmek isteyenlere imkan verilmemesi gerektiğine dikkat çektiler.

EGSD Başkanı Mukadder Özden SORUMLULAR CEZALANDIRILMALI; Öncelikle kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve yakınları adına inanılmaz derecede çok üzgün olduğumu belirtmek isterim. Ankara'da 5 ay içinde meydana gelen 3 ayrı terör olayında 172 vatandaşımız hayatını kaybetti. Son aylarda doğal olmayan bu ölümlerin artışı ülke bazında hepimizin moralini bozuyor. Bu sürecin neden bu hale geldiğini ve neden hala bitirilemediğini sorgulamamız lazım. Ekonomiye etkilerini, ticari olumsuzlukları bir kenara bıraktık ülkemizin geleceği için endişelenir durumdayız. Endişelerimiz giderilmeli. İstihbarat ve güvenlik zafiyetlerinin sorumluları artık cezalandırılmalı. Artık bizi yönetenler de bu saldırılardan öz eleştiriyapmalı.

EGİKAD Başkanı Betül Elmasoğlu GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINMAMIŞ; Şiddet ve terörü kınıyoruz. Ülkemizin önceliği güvenlik olmalı. Bütün halkımız ve vatandaşımız korku içinde. Bütün partilerin bir araya gelerek bu soruna çözüm üretmesi gerekiyor. Daha önce de Ankara, İstanbul ve Diyarbakır'da terör saldırıları oldu. Ankara'da 5 ayda bu üçüncü terör saldırısı. Ne yazık ki gerekli tedbirler alınmamış. Böyle bir ülkede ne ticaret olur ne de turizm olur. Hükümetin acilen her şeyi bırakıp güvenlik sorununu çözmesi gerekiyor. Teröre geçit vermemeliyiz ama terörü engelleyemeyenlerde üzerlerine düşeni yapmalı.

EGOD Başkanı Mustafa İduğ ORTADOĞU BATAKLIĞINA SÜRÜKLENMEK İSTEMİYORUZ; Terör saldırıları ne yazık ki insanlarımızı öldürmeye devam ediyor. Ankara'da üçüncü kez böyle bir olayın yaşanması bizleri endişelendiriyor. Terör nereden gelirse gelsin lanetliyorum. Bir devletin asli görevi vatandaşının güvenliğini sağlamaktır. Eğer bu yapılamıyorsa güvenlik zaafiyeti vardır. Burada mesuliyeti olanlar da bunun cezasını çekmelidir. Vatandaşımızın tek beklentisi huzur. Hükümetimiz bunu sağlamalı. Türkiye'yi kimsenin Ortadoğu bataklığına sürüklemesine izin vermemeliyiz.

Özel Güvenlik Hizmetleri Derneği Başkanı Serdar Gökhan Arıkan OLACAK ŞEY DEĞİL; Terörün ırkı, milliyeti, dini olmaz. Her kimden gelirse gelsin terörü lanetliyorum. Halkımızda bu konuda uyanık olmalı. Ne yazık ki komşularımda bir savaş var. Bu savaş bize de yansıyor. Ankara'da üçüncü terör saldırısı yapıldı. Bu olacak şey değil. Bundan sonra da bu saldırılar olabilir. Çok dikkatli olmamız gerekiyor. (Yeni Vizyon Gazetesi - İzmir 15.03.2016)

 

Ege Otomotiv Derneği
351 Sokak No:11 Kat:1 Daire:7
2.Sanayi Sitesi Bornova - İzmir
Tel: 0232 435 56 56